Cizrespor Maçı ile ilgili Taraftarlarımıza ve Halkımıza

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Taraftarlarımıza ve Halkımıza;

Dün oynanan Cizrespor maçı ile ilgili söylentiler üzerine açıklama yapma gereği duyulmuştur.

Cizre’de oynan ilk maçta taraftarlarımıza deplasman yasağı getirildi. Bu kararı alan Kaymakamı aynı zamanda Cizrespor Onursal Başkanı. Tarafımızca yasağın kalkması adına her türlü girişim boşa çıktı.

Grup Liderlerimiz ve büyüklerimiz Takımı yalnız bırakmama adına protokol tribününde yer aldı. Cizre’de “Takımımıza idman sahası verilmemesi için sudan bahaneler üretildi.”

Cizrespor’lu Futbolcular sahada Takımımızın oyuncularına yönelik fiziki ve sözlü saldırılar yaptı.

Maç bitiminde kulüp müdürleri “cengiz,” bazı Yönetici ve Futbolcular koridorda bu ahlak dışı saldırılara devam etti.

Armamızı temsil eden ve Formamızı terleten Futbolculara en ağır şekilde küfürler edildi. Maç dönüşü grup fertlerimizden biri ile yaptığı telefon görüşmesinde yine küfürler yağdırdı ve sizi “Özel Harekatla Şehirden aldırırım” sözleriyle tehdit etti.

Bunu Halkımızla paylaşmadık sebebi ise Halkları birbirine karşı getirmemekti.

Cizre Halkı ve Taraftarı grup Liderlerimizi baş tacı etti yemekte ağırladı ve sağ olsunlar fazlasıyla ilgilenmişti.

Gelelim dün ki maça. Cengiz denen kulüp müdürü eş güdüm toplantısına yanına altı kişiyi almış ve yaptığı yanlışın farkında olacak ki korku ile hareket etmiştir.

Bizler Cizreli kardeşlerimize deplasman yasağı verilmemesi için mücadele ettik ve yasak getirilmedi. Kendilerini karşılayıp gerekli ilgi ve alakayı grubumuz göstermiştir.

Pankartları ve davul setleri içeriye alınmadı ama Tribün Liderlerimiz duruma kayıtsız kalmayıp her türlü kolaylığı sağlayıp kardeşlerimizin tribünde eksiksiz şekilde yer almalarını sağlamıştır.

Cizrespor ile ilgili tek bir hakaret ve küfürlü beste girilmemiş olup maçtan önce tribünsel anlamda da ilgi gösterilmiştir. Maçtan sonra da kendileri ile görüşüp uğurlanmışlardır. Maç sonunda Takım Otobüslerinin önü kesilmiş, alkışlanmış ve Cizre lehine tezahürat edilmiştir.

Maç içinde Atilla Erel adlı futbolcu, topçumuz Aykut’a ağza alınmayacak küfürler etmiş ve aynı küfürleri taraftara yönelmiştir.

Tribünde cengize yönelik hareketimiz haklı bir tepkiydi ve bunu kişiden camiaya bağlanmaması gerekmektedir.

Bizlerin ne Cizre ne de coğrafyamızda ki hiçbir Takımla ve Halkıyla sıkıntısı yoktur Olamaz da. Hepsi bizim için değerli ve onurludur.

Bizler bu coğrafyada yıllardır var olan ve bu bölgeye grup adına abilik yapmış ve diğer Takımlarımızın kendi aralarındaki husumetlerine Barış elçisi olmuş bir grubuz. Nedense Cizrespor taraftarı durumun farkında ve tartışmaların dışında iken Cizrespor dışındakilerin grubumuza ve taraftarlarımıza saldırgan tutumuna anlam vermeyip ortamı germelerini düşmanlık ve kaos oluşturma gayreti içinde olmaları aşikardır.

Sosyal medyada bizlere yapılan haksız ithamları kabul etmediğimizi ve belleğimize kaydettiğimizi bilmenizi, tekrardan bu Coğrafyada ki tüm Halkın ve Takımların kardeşimiz olduğunu bilmenizi isteriz.

Saygılarımızla AZRAİLLER GRUBU

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Paylaş:

Bir cevap bırak