Değerli Halkımıza, Büyük Taraftara Ve Kamuoyuna…

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Salı günü oynanan Başakşehir stadında ki final maçında vuku bulan Diyarbakırspor harici ürünlerin içeri alınmaması kararı içişleri bakanlığı tarafından alınan bir karardı. Amedspor, Petrolspor, Vanspor, Dersimspor ile Mersin İdman Yurdu,Göztepe, Sakaryaspor, Adana Demirspor ve İstanbul’un semt takımlarının hiçbir ürünü ile içeri girilmeme kararına karşı, tarafımızca yoğun uğraşlar verildi ancak bakanlık tarafından alınan karar olduğundan dolayı olumlu bir sonuç elde edemedik.

Stada pankartlarımızın asılması AZRAİLLER ismi ve logosundan dolayı sıkıntı yaşandı. İçişlerine bağlı dernekler masasının onayladığı ismi İstanbul spor şube polisleri keyfi karar ile içeri almayacağını beyan etti, bizlerin örnek pankartları göstermesi sonucu içeriye alabildik.

Daha stada girişte bile İstanbul emniyeti taraftarımıza kaba davranışlar sergiledi.
Maçın bitiminde stad çıkışında herhangi bir vukuat olmadan taraftarımıza gaz ve joplarla saldırıldı. Saldırı sonucu savunma hakkını kullanan grubumuz ile binlerce taraftarlarımız yaşanan kargaşada ve can pazarında mağdur olan taraftı. Akabinde emniyet güçleri otobüslere kadar girip suçsuz yere kadın çocuk ve yaşlı demeden saldırıları kesmedi.
Bu olaylar neticesinde yüzlerce taraftar yaralandı bunların 8 tanesi ambulansla hastaneye kaldırıldı. 17 taraftar gözaltına alındı.

Yönetim maçın İstanbul’da oynanma kararını hiçbir şekilde kabul etmemeliydi. Çünkü geçen sezon taraftara emniyetin yaklaşımı belliyken hiçbir tedbiri almadan tekrar aynı hataya düşmeleri bizleri çok zor durumda bıraktı.

Yönetim yine sınıfta kaldı gerekli istişare ile bu olayların üstesinden gelebilir ve taraftarın mağduriyeti engellenebilirdi. Yönetici sıfatını taşıyan 3.5 yönetici olaylar göz önünde iken taraftarlara yapılan saldırıya şahitken nasıl olur da olay yerini terk edebilir? Sonrasında telefonla bile aramayıp geçmiş olsun tenezzülünde bulunmamışlardır.

ŞAHSİ beklentiler içinde olunduğu kanaati doğmuş ve bu saatten sonra grubumuz nezdinde hiçbir sıfatları kalmamıştır.

Olaylar dindikten sonra daha da mağdur olmaması için on otobüs taraftarı DİYARBAKIRA yolladık ve biz grup liderleri ve abileri olarak kardeşlerimizi almadan bir yere ayrılmıyoruz diyerek 1 otobüsü bekletip stadın oradan ayrılmayıp gözaltında ve hastanede olan tüm kardeşlerimizi tek tek topladık emniyetin kimse kalmadı tebliğinden sonra maçın bitiminden 6 saat sonra yola çıktık. Sonra dan öğrendik ki ramazan ece kardeşimiz tutuklanmış ve metris cezaevine yollanmıştır. Bu konu ile Feyzi İlhanlı ilgilenmekte ve gereken girişimlere başlamıştır.

Bu kadar yoğun şiddete maruz kalmamız ulusal basında yer edinmediği gibi yerel basında da gerekn gündem oluşturulmadı. Bu zulme bu şiddete şahit olan bazı yerel basınımız ve makam sahipleri neden gereken tepkiyi göstermiyor.

Bir diğer serzenişimiz şehrimizin seçilmişlerine orada şiddete uğrayan sizin Mazlum halkınızdı sizi seçenlerdi gündeme getirmeyip hakkımızı savunmamanız bizleri endişelendiriyor.

Son çağrımız içişleri bakanlığına ve İstanbul valiliğine bu ülkenin vatandaşına uygulanan şiddette parmağı olan güvenlik güçlerinin tespit edilip gerekli yaptırımın uygulanmasını talep ediyoruz.

Bizleri yalnız bırakmayan ve desteklerini esirgemeyen varlığını hissettiren herkese teşekkür ederiz.

Tekrardan anlaşılacağı gibi bu takımın en büyük ve tek sahibi AZRAİLLER GRUBU ve BÜYÜK TARAFTARDIR!

Saygılarımızla AZRAİLLER GRUBU

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Paylaş:

Bir cevap bırak