Elbet Bir Gün Döneceğiz – Mazlum Kaya

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Öncelikle herkese merhabalar

Taraftarımızın daha çok bilgi sahibi ve sesi olması için sosyal medya aracılığı ile bilgilendirme ve değerlendirme yazılarını taraftarlarımıza ulaştırma gerekliliğini hissetmiş bulunmaktayım.

Bu bağlamda sadece tribünde değil genel anlamda da taraftarı bilgilendirme görevine sahip olma düşüncesi ağır bastığından dolayı bundan sonraki süreçte düzenli olarak yazıp hep beraber hareket edeceğiz. Bir spor yazarı olarak değil, bir abi, bir kardeş ve bir dost olarak.
Türkiye’ye nam salmış taraftar grubunun marka değerini bir kez daha gün yüzüne çıkaracağız.

Şehrine ve takımına sevdalı taraftarın örnek tutumunu hep beraber haykıracağız. Kenetlendiği zaman üstesinden gelemeyeceği hiç bir şeyi olmayan halkımızın büyüklüğünü konuşacağız. Bunları zaman zaman yazılarda vurgulayıp yer vereceğiz.

İlk olarak geçtiğimiz pazar günü Türkiye liglerinde büyük mazisi olan Efsaneyi konuşalım. 1. Amatör liginde yer alan milyonların tutku ile bağlı olduğu güneydoğunun abisi, şehrimizin en büyük değeri maalesef en diplerde. Herkesin bildiği sebeplerden dolayı en alt liglerde yer almakta. Süper amatöre çıkma mücadelesinde bizler de Azrailler grubu olarak desteğimizi en güzel şekilde sunduk. Türkiye’nin üst liglerinde bile görmeye pek alışık olmadığımız bir ambiansla, coşkuyla ve görsellikle destek verdik. Çünkü bizim en iyi yaptığımız iş.

İçimizdeki yangını dışa vuran Meşalelerle, içimizdeki acıyı dışa vuran haykırışlarla ve özlemle destekledik. Yapmamız gerekeni yaptık, olmamız gereken yerde olduk. Sezonun ilk yarısında yaptığımız gibi desteğimiz böyle devam edecek ve Play-offlarda şampiyon olup bir basamak daha yükselecek ve mazimize biraz daha yaklaşacağız. İçimizde kanayan bir yara, gönlümüzde yatan bir sevda…

” Elbet bir gün döneceğiz” sözü gerçekleşecek. Takıma olan destek ve sahiplenme yeterince yok ama bunu el birliği ile kararlı şekilde aşacağız.

Mevcut borç tutarı profesyonel liglerde mücadele eden bazı takımların çeyreği dahi etmezken sahipsizlikten dolayı ayağı kalkamaz olduk. Çünkü bu şehrin dinamikleri gerekli girişimlerde bulunmadı. Biliyorum en ufak bir kıvılcımda volkan olacağız ama o kıvılcımın bir an önce oluşması lazım. Zamanı geldiğinde büyük taraftar da elinden gelenin fazlasını yapacak. Alacaklı olan futbolculara, eski yöneticilere ve tüm alacaklılara borçlarının bir kısmının ödenmesi halinde bile muvaffak name belgesini vereceklerinden hiç şüphemiz yok. Ortaya belli miktarda paranın koyulması lazım. Borç tutarı yaklaşık olarak yirmi milyon TL. Ama 4.5 milyon TL ile bu borcun kapanması olmayacak bir şey değil. Bunun örneği geçmiş yıllarda ve bu yıl başka takımlarda yaşandı.

DİYARBAKIRSPOR’u kurtarma çalışması sağlıklı şekilde yapılır ve şehrin önde gelenleri omuz omuza verirse bu söylediklerimin oluşmaması için hiçbir engel olmaz. Oluşan pürüzlerde yok olur.

Bizler yeter ki SEVDAMIZA sahip çıkalım ve KENETLENELİM.

Sağlıcakla Mazlum Kaya

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Paylaş:

Bir cevap bırak